Budućnost slavila u Zadru za polufinale ABA lige

0

Budućnost će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Partizan – Igokea.

Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u polufinale play-offa ABA lige, pošto su večeras savladali Zadar na gostovanju.

Ekipa Andreja Žakelja trijumfovala je reuzltatom 73:80, i čekaće protivnika u polufinalu, koje se igra na tri dobijena meča.

Slično poput prvog meča u Morači, i u dvorani Krešimir Ćosić Plavi su meč riješili u drugom poluvremenu, kada su iz odlične odbrane stizali do lakih poena.

Budućnost se mučila da pogodi koš na startu meča. Plavi su za pet minuta ubacili tek dva poena (7:2), gubili i 11:5, ali su brzo preokrenuli i prvu četvrtinu dobili 15:16.

U drugom periodu imali su i 20:28, a na poluvrijeme otišli sa 33:39. Ponovo je bio zaustavljen Luka Božić, koji je za 17 minuta na terenu ubacio tek tri poena.

I na startu drugog dijela problemi za Žakeljov tim u napadu. Budućnost je prve poene ubacila nakon četiri minuta igre, Zadar i preokrenuo 42:41, ali je poslije duže pauze zbog problema sa semaforom naš šampion serijom 9:0 poveo 42:50.

Sa 11:2 je Budućnost otvorila posljednju četvrtinu, povela 49:63 i napravila razliku koju domaćin nije mogao da ugrozi.

Makoundou je bio najefikasniji sa 17 poena. Ferrell je ubacio 13, Kamenjaš imao double-double sa 12 poena i deset skokova.

Budućnost će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Partizan – Igokea. Beograđani su na svom terenu slavili u prvom meču, a drugi se u Laktašima igra u nedjelju od 18 časova.