Budućnost igrala sjajnih 30 minuta pa stala bez Ferrella, Partizan u finalu

0

Početak drugog poluvremena je kasnio jer su se čekale sudije koje iz tunela Arene izašle sa direktorom Partizana Zoranom Savićem.

Košarkaši Partizana drugi su finalisti ABA lige, pošto su večeras u Areni savladali Budućnost u majstorici polufinalne serije.

Crno-bijeli su na kraju stigli do ubjedljive pobjede 100:86, iako je Budućnost igrala sjajno 30 minuta, ostala bez Yogija Ferrella zbog isključenja na startu drugog poluvremena, a u posljednjih deset minuta ušla sa minus dva.

No sve se raspalo na startu četvrte četvrtine. Bez Ferrella i energije u odbrani, ekipa Andreja Žakelja je za četiri minuta postigla dva poena, dopustila protivniku da ode na +15 i da stigne do prilike da brani trofej u regionalnoj ligi.

Budućnost će imati za čim da žali, jer je u oba meča u Beogradu pokazala da može da se nosi sa timom Željka Obradovića.

Yogi Ferrell je odlično ušao u meč. Nakon lošeg nastupa u Morači, playmaker plavih je u prvoj četvrtini u Areni bio na 4/4 (3/3 za tri), a Budućnost povela 13:19. Izveo je tada Žakelj Amerikanca, a Partizan do kraja perioda serijom 10:2 preokrenuo i poveo 23:21.

Budućnost je serijom 9:0 koju je kompletirao trojkom Makoundou povela 45:52 na ulasku u posljednji minut! Uzvratio je Punter, a poluvrijeme polaganjem zaključio Wright, za 48:54 nakon 20 minuta košarke.

Žakeljov tim je ubacio 7/9 šuteva za tri!

Ferrell je u prvom poluvremenu ubacio 16 poena, dodao dva u trećoj četvrtini, a onda faulirao Puntera pri šutu za tri i uz to dobio tehničku grešku. Prethodno mu je sviran nesportski faul, pa je Partizan sa 53:60 na 6:47 do kraja četvrtine stigao na 59:60, a Ferrell morao da napusti Arenu uz sarkastične aplauze sudijama!

Situacija i pauza su poremetili Žakeljov tim, a crno-bijeli poveli serijom 11:0 64:60.

Trojkom Mageeja crnogorski šampion je izjednačio 68:68, a Partizan u posljednju dionicu ušao sa 73:71.

Obradovićev tim meč je riješio na startu posljednje dionice. Budućnost je za četiri minuta igre ubacila dva poena, Partizan poveo 15 razlike i do kraja lako odradio posao.

Ferrell je bio najefikasniji u našem timu sa 18 poena, 15 je ubacio Makoundou, Kamenjaš imao 14 i osam skokova.