Katastrofa u Konversanu: Crna Gora se iz Italije vraća sa -6

0

U 48. minutu poslije gola iz kontre Bronza domaćin je prvi put stekao +5 (27:22), a potop se nastavio, pa je u 24. minutu, kada je hrvatski trener zvao posljednji minut odmora, bilo 31:23.

Rukometaši Crne Gore poraženi su u Konversanu od Italije, u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo!

Izabranici Vlada Šole izgubili su rezultatom 32:26. Ništa nije funkcionisalo u našem timu, očajna odbrana o kojoj broj primljenih golova govori dovoljno, promašeni penali i ziceri…

Crna Gora će dakle u Morači za tri dana imati težak zadatak da se treći put plasira na šampionat svijeta.

Italijani su u sjajnoj atmosferi odlično počeli meč, poveli 3:0 pa je poslije samo tri minuta igre Vlado Šola morao da zove time-out. Minut odmora imao je efekta, jer su Lavovi poslije gola Miloša Vujovića u 11. minutu poveli 7:8.

No, crnogorski rukometaši su imali dosta promašenih zicera i tehničkih grešaka, nije ni 5-1 odbrana funkcionisala, pa je Italija vratila vođstvo od tri razlike i imala 13:10 i 14:11.

Na tri minuta prije kraja poluvremena bilo je i 16:12, ali je Kaluđerović (5/6) pokrenuo povratak i na poluvrijeme se otišlo sa 16:15.

Italijani su u nastavku imali dugo dva do tri gola prednosti, naš tim se i dalje mučio u odbrani, pravio tehničke greške, promašivao penale, zicere…

Najefikasniji u našem timu bio je Kaluđerović sa sedam golova. Branko Vujović i Vuko Borozan upisali su se po četiri puta. Simić je meč završio sa 13 odbrana, iz čak 45 šuteva!

Do kraja meča Šolin tim nije mogao da smanji rezultat i u Crnu Goru se vrati sa pristojnijom razlikom.