SC Derby od -12 do ubjedljive pobjede nad Zadrom

Izabranici Andreja Žakelja večeras su u Morači savladali Zadar rezultatom 88:75.

Košarkaši SC Derbyja ostavrili su i drugu pobjedu u ABA ligi.

Studenti su se tako pridružili Budućnosti, Borcu, Partizanu i Zvezdi kao jedine ekipe koje su nakon prva dva kola stopostotne.

Gosti su već u prvoj četvrtini zahvaljujući sjajnom šutu Lakića i Božića za tri poveli 16:4, ali se Žakeljov tim brzo konsolidovao i do kraja perioda nadoknadio minus.

Na startu drugog poluvremena, u koje se ušlo sa dva razlike za Studente, osvajač Superkupa ABA lige je mnogo bolje zaigrao.

Zaustavljeni su Zadrovi šutevi van linije 6.75, a crnogorski predstavnik je na 35 sekundi do kraja treće četvrtine poslije trojke Igora Drobnjaka poveo 67:54.

Serijom 8:0 na startu posljednjeg perioda tim Danijela Jusupa se vratio u meč, stigao do 70:66. Ipak, SC Derby je imao odgovor.

Igor Drobnjak povukao je svoj tim, koji je vezao 11 poena i na ulasku u posljednjih pet minuta vodio 81:66.

Zadar više nije imao šansi da se vrati u meč, pa su Studenti upisali novi trijumf.

Luka Božić bio je najefikasniji igrač meča sa 26 poena i 11 skokova. U našem timu 13 poena Vučeljića, 12 Kamenjaša, po 11 Baćovića, Bogaca i Kapuste.

Igor Drobnjak meč je završio sa devet poena, svih devet u odlučujućim momentima preokreta u drugom poluvremnu.