Superkup ABA lige: Budućnost savladala Igokeu u borbi za treće mjesto

Plavi su tako trijumfom završili turnir čiji su domaćini, a na kojem su savladali Zadar i izgubili od SC Derbyja.

Košarkaši Budućnost Volija osvojili su treće mjesto na Superkupu ABA lige, pošto su večeras u Morači savladali Igokeu rezultatom 79:68.

Poput jučerašnjeg meča sa Studentima, i duel sa Igokeom je Budućnost loše počela.

Promašili su izabranici Mijovića čak 8/9 prvih šuteva, ali to Igokea nije iskoristila da stvori prednost. Poslije prvih 10 minuta igre bilo je 13:13, u drugoj četvrtini je Ross sa dvije ukradene lopte i laka polaganja pokrenuo svoj tim, nadovezao se Magee sa pet brzih poena, pa su plavi poveli, iako ni oni nijesu mogli do ozbiljnije prednosti.

Poslije trojke Reynoldsa na 1:14 do kraja bilo je 37:32, ali je Igokea poslije time-outa Jovanovića smanjila na pola koša zaostatka. Mihailović je pak pogodio uz svuk sirene za 39:36 nakon 20 minuta igre.

Odlično je crnogorski prvak ušao u drugo poluvrijeme. Agresivnom odbranom je zaustavio Igokeu, pa je poslije četiri i po minuta imao i dvocifrenu prednost – poslije šuta sa poludistance McKinleya Wrighta na semaforu je bilo 49:39.

Plavi su u naredna gotovo četri minuta ubacili tek tri poena, sva tri sa bacanja, pa se Igokea vratila na 52:47 trojkom Tanaskovića, a minutom odmora reagovao je Mijović.

Magee je pogodio važnu trojku za 55:48, a sa tim rezultatom se ušlo u posljednji period.

Na startu četvrte četvrtine Budućnost je povela 61:50, održavala tu prednost, a trojkom Mihailovića na 5:48 do kraja stekla i maksimalnih +14 68:54.

Predstavnik Bosne i Hercegovine uspio je da prepolovi prednost na minut i po do kraja meča, ali dalje nije mogao.

Colbey Ross bio je najefikasniji igrač Budućnosti sa 17 poena, Mihailović i Wright su ubacili po 14, a Magee 12.

Kod Igokee 27 koševa Tanaskovića, Zoran Nikolić je postigao pet.