Budućnost se mučila protiv Podgorice i zakazala finale sa Mornarom

Košarkaši Budućnost Volija drugi su finalisti Prve A košarkaške lige Crne Gore.

“Plavi” su večeras u Bemax areni pobijedili Podgoricu 73:61 i sa 2:0 u seriji zakazali duel sa Mornarom.

Tim Aleksandra Džikića odigrao je loš meč protiv člana ABA 2 lige. Od petog do 22. minuta meča bili su u minusu koji je išao i do dvocifrenih +10.

Odlično je sa visokim igračima sarađivao Nikola Korać, a Budućnosti je nedostajalo agresivnosti u odbrani, ali i ideja u napadu, gdje su mnogo tečnije bile akcije ekipe Nebojše Bogavca.

U trećoj četvrtini zaigrali su agresivniju odbranu igrači crnogorskog prvaka, napravili seriju 10:0 i poveli. Podgorica je imala priključak, na tri minuta do kraja meča prišla na minus tri, ali je nalet domaćina Budućnost odbila i na kraju upisala trijumf.

Ponovo je najbolji u Budućnosti bio Petar Popović sa 17 poena, Zoran Nikolić je ubacio 16.

Kod Podgorice, 16 poena Hadžibegovića, 14 Marka Kovačevića.

Finalna serija, koja se igra na tri dobijena meča, počinje u ponedjeljak.