Istorija crnogorskog tenisa: Kovinić u trećem kolu Roland Garrosa!

Danka Kovinić drugi put ove godine, ujedno i u karijeri, igraće treće kolo nekog Grand Slam turnira! Crnogorska teniserka pobijedila je Annu Karolinu Schmiedlovu sa 2:0 u setovima (6:3, 7:5) i plasirala se u treću rundu turnira u Parizu, gdje je gotovo izvjesno čeka prva teniserka svijeta, Iga Swiatek.

Kovinić se mučila u prvom setu, napravila 19 neiznuđenih grešaka u odnosu na osam protivnice.

Schmiedlova je kod 2:1 u gemovima na servis Kovinić imala četiri brejk lopte, ali je Danka uspjela da se izvuče i sačuva servis.

U maratonskom sedmom gemu dugom 11 minuta Kovinić ovog puta koristi četvrtu brejk loptu i preuzima vođstvo 4:3, zatim je odbranila svoj servis, a onda Schmiedlova nije uspjela da osvoji ni poen na svoj servis, pa je rođena Cetinjanka sa 6:3 riješila prvi set.

Drugi set i velika borba

Teniserke su u drugom setu bez mnogo problema branile svoj servis, a onda je Danka kod vođstva 4:3 ponovo sa nulom uzela protivnici servis i povela 5:3.

Servirala je Kovinić za set, ali je Schmiedlova uspjela da uzvrati istom mjerom i vrati brejk,a potom i odbrani svoj servis za 5:5.

U tom trenutku naša teniserka je imala čak 16 neiznuđenih greški više od protivnice, ali i 23 vinera, naspram tek devet protivnice.

Velika borba viđena je u 11. gemu drugog seta, Schmiedlova je imala dvije brejk lopte, obje je Kovinić spasila asom, a onda poslije čak 17 minuta uspjela da bekhend vinerom povede 6:5.

U 12. gemu Danka stiže do dvije meč lopte, koristi prvu i ponovo ispisuje nove stranice istorije crnogorskog tenisa!