Danka Kovinić pružila sjajan otpor Swiatek, Poljakinja ipak slavila

Danka Kovinić poražena je od Ige Swiatek u trećem kolu Roland Garrosa. Crnogorska teniserka izgubila je 2:0 u setovima (6:3, 7:5) za sat i po igre.

Rođena Cetinjanka odigrala je veoma dobar meč, mučila teniserku koja je do danas imala 30 uzastopnih trijumfa, uz tek jedan izgubljeni set!

Swiatek je napravila brejk na startu meča i povela 3:0 nakon gotovo 14 minuta dugog gema gdje je Poljakinja iskoristila petu brejk loptu. Danka je uspjela da vrati brejk i dođe do 4:3, ali je svjetski broj jedan odmah uzvratila.

Prva nositeljka turnira u Parizu do kraja seta nije izgubila ni poen, pa je prvo napravila brejk, a onda sigurno odbranila svoj servis za 1:0 u setovima.

U drugom setu Kovinić ponovo pravi probleme Poljakinji – Swiatek je napravila dva brejka za 4:1, Danka uzvratila brejkom za 4:2, a onda i odbranila svoj servis i unijela nervozu kod Swiatek.

Komunicirala je Poljakinja sa svojim boksom, a naša najbolja teniserka napravila i drugi brejk i stigla do 4:4, a zatim i povela 5:4.

Ipak, najbolja teniserka svijeta u ovom trenutku uspjela je da napravi brejk za 6:5, a onda i odbrani svoj servis i plasira se u četvrto kolo Roland Garrosa.

Trećom rundom na turniru u Parizu Kovinić je ponovila svoj najbolji rezultat na nekom Grand Slam turniru, pošto je u januaru takođe igrala treće kolo, na Australian Openu.