Budućnost se pobjedom nad Podravkom oprostila od Lige šampiona
Rukometašice Budućnosti Bemax pobjedom su završile ovogodišnje učešće u DELO EHF Ligi šampiona – izabranice Bojane Popović u posljednjem kolu savladale su Podravku 27:21 (13:13) u „Bemax areni“ u Podgorici.
Drugom vezanom, ukupno trećom pobjedom u elitnom takmičenju, „plave“ su na najbolji način završile učešće u konkurenciji 16 najboljih timova Starog kontinenta, u sezoni u kojoj su imale najmlađi sastav i suočile se sa brojnim problemima.
Budućnost Bemax do pobjede kojom se revanširala hrvatskom predstvniku za poraz u prvom međusobnom duelu došla je zahvaljujući sjajnom izdanju u drugom poluvremenu, pa takmičenje završava na sedmom mjestu u grupi, upravo ispred Podravke.
Nakon minimalnog vođstva Podravke (15:14) u 38. minutu, uslijedio je period najbolje igre našeg tima – sedam vezanih golova (po tri su postigle Jelena Vukčević i Pletikosić) za nedostižnih 21:15 u 48. minutu.
Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika…
Matea Pletikosić je bila najefikasnija sa 12 golova, Ivona Pavićević je postigla pet, a Jelena Vukčević četiri.
Anastasija Babović je imala sjajno veče sa devet odbrana.
foto: ŽRK Budućnost
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.
