Budućnost odigrala dobro prvo poluvrijeme, pa u drugom stala i doživjela novi ubjedljiv poraz

Rukometašice Budućnosti Bemax poražene su od Esbjerga 36:25 (14:13) u utakmici 12. kola DELO EHF Lige šampiona.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena poslije kojeg je danski tim imao minimalnu prednost, kvalitet je u nastvku došao do izražaja, pa su „plave“ doživjele 11 poraz u sezoni, u kojoj su jedinu pobjedu ostvarile protiv Bresta.

Esbjerg je upisao desetu pobjedu, ima i po jedan remi i poraz i lider je grupe A.

Esbjerg je poveo na startu 2:0, a prednost je u devetom minutu povećao na 5:1.

Vođstvo od četiri gola imao je još tri puta 6:2, 7:3 i 8:4.

Budućnost je u 26. prvi put izjednačila na 11:11, neriješeno je bilo i u posljednjem minutu (13:13), ali su gošće ipak na odmor otišle sa golom prednosti (14:13) pogotkom Marit Rozberg Jakobsen nekoliko sekundi prije kraja.

Dankinje su početkom nastavka, sa tri vezana pogotka, stekle prednost od četiri gola, koju su do kraja uspjele i da uvećaju.

Razlika je u 43. iznosila sedam (25:18), prvi put dvocifrenu prednost Esbjerg je stekao u 51. (31:21), dok je u 53. minutu bilo 11 golova (33:22).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Kaja Kamp Nilsen sa osam golova.

U našem timu po šest pogodaka postigle su Ivona Pavićević i Matea Pletikosić.

Budućnost Bemaks će u narednom kolu, 13. februara u Dortmundu, igrati protiv Borusije.