Budućnost slavila u crnogorskom derbiju

aba

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Mornar u Baru u crnogorskom derbiju 19. kola ABA lige.

Tim Aleksandra Džikića slavio je 62:73 i upisao 13. pobjedu u 16 odigranih mečeva.

Mornar je odigrao bolje prvo poluvrijeme, imao vođstvo, a na veliki odmor otišao sa 42:36.

Šampion Crne Gore “zategao” je odbranu u drugom poluvremenu, u trećoj četvrtini ograničio Barane na samo devet poena, i u posljednjih deset minuta Budućnost je ušla sa +2.

Mornar ni u jednom trenutku nije uspio da poravna rezultat, gubio je 54:65, prišao do 62:69, ali nije mogao do prekoreta.

Još jedan sjajan meč odigrao je Petar Popović koji je ubacio 16 poena, šest skokva i tri asistencije. Willie Reed takođe je dodao 16, Kendrick Perry imao 13 poena i pet skokova.

Kod Barana najbolji Nemanja Gordić sa 11 poena, osam asistencija i tri skoka. Balša Živanović postigao je takođe 11 pooena, Taylor Smith imao je 10 poena i sedam skokova.