SC Derby gubio 20 razlike od Krke pa upisao sedmu pobjedu u sezoni

Košarkaši SC Derbyja pobijedili su Krku u meču 19. kola ABA lige i stigli do sedme pobjede u sezoni. Naš predstavnik slavio je rezultatom 86:76.

Protiv posljednjeplasiranog tima prvenstva SC Derby je odigrao očajnu prvu četvrtinu, izgubio je 16:32, a na startu druge je gubio i 20 razlike.

Do poluvremena je zaostatak iznosio šest poena, a onda je tim Andreja Žakelja treći period dobio 22:6 i stigao do dvocifrene prednosti koju je na kraju odbranio zahvaljujući trojkama Mageeja u posljednjim minutama utakmice.

Erick Neal bio je najefikasniji igrač meča sa 24 poena i sedam asistencija, Fletcher Magee je dodao 20, Kenan Kamenjaš imao dabl-dabl od 18 poena i 10 skokova.

Ovim trijumfom SC Derby se izjednačio sa Mornarom na skoru 7-10. Barani doduše imaju meč manje i na 7-9 su.