Rukometaši ubjedljivi protiv Kuvajta, sedam golova Ševaljevića

Crna Gora dobila je i drugu prijateljsku utakmicu protiv Kuvajta u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo – nakon pobjede 29:27 prije dva dana, “lavovi” su večeras u dvorani “Verde” bili ubjedljivi i slavili dvocifrenom razlikom.

Od starta su naši momci nametnuli svoj ritam, uz odličnog Nikolu Matovića na golu, već sredinom prvog poluvremena stekli su zalihu, a na velikom odmoru vodili 15:10.
U nastavku su sigurnom igrom samo uvećavali prednost, a naročito raspoložen u napadu bio je Vasilije Kaludjerović.

U odsustvu selektora Zorana Roganovića, koji je zbog klupskih obaveza morao da se vrati u Švedsku, ekipu je predvodio Draško Mrvaljević.

Vasko Ševaljević je bio najefikasniji sa sedam golova, Kaludjerović je upisao pet, a Mirko Radović četiri.
Po tri puta u strijelce su se upisali Jovan Abramović i Radojica Čepić, Luka Vukićević i Nemanja Grbović po dva puta su zatresli mrežu rivala, a upisali su se i Vuk Lazović i Risto Vujačić.

Golman Matović imao je 11 odbrana, uključujući tri sedmerca, a Jagoš Braunović jednu intervenciju.

“Lavovima” u nedjelju predstoji meč protiv Kosova, uz očekivanje da će se ekipa kompletirati do 2.januara, jer uz igrače koji se naknadno priključuju timu, večeras zbog povreda nijesu nastupili Miloš Božović, Nebojša Simović i Filip Vujović.