Mihailović srušio SC Derby, Mornar se izjednačio sa Podgoričanima

Košarkaši Mornara pobijedili su SC Derbyi 76:95 i izjednačili se sa timom iz Podgorice na tabeli ABA lige. Nakon 13 kola, oba tima su na skoru 5-8.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu utakmicu, u kojoj je Mornar vodio sa maksimalnih osam poena. Na odmor se otišlo sa 38:41 za Barane.

U trećem periodu raspala se igra SC Derbyja. Vladimir Mihailović vezao je deset poena u prvih dva i po minuta igre, pa su gosti poveli . Od tada je prednost samo rasla, izabranici Andreja Žakelja ništa nijesu mogli ni da pogode, a posebno odbrane, pa je Mornar stigao i do maksimalnih 21.

Ubacio je tada slovenački trener mlađe igrače, Hadžibegović je vezao neke poene, pogodio je i Danilo Ivanović, pa je pred kraj trećeg perioda Mornar stigao do -12. Ipak, Gordić u posljednjem napadu polaže za +14 pred posljednjih deset minuta.

Prednost je do kraja samo rasla, išla i do +25, pa je ekipa Mihaila Pavićevića na odličan način završila sezonu.

Vladimir Mihailović bio je najbolji sa 26 poena, četiri skoka i tri asistencije. Vinales i Magee su za SC Derby ubacili po 16 odnosno 14 poena, Lazić, Mićović i Smith ubacili su po 11.