Budućnost večeras protiv Zvezde: Neopterećeno, nijesmo favoriti, ali idemo na pobjedu
Košarkaši Budućnost Volija gostuju večeras od 20 časova ekipi Crvene zvezde, u derbiju ABA lige.
Prošlogodišnji finalisti regionalnog takmičenja sastaće se prvi put nakon dramatičnih scena iz prošlosezonske finalne serije, a baš kao posljedica nemilih scena iz Beograda, duel će se igrati bez prisustva publike.
“Mi moramo da unapređujemo našu igru, da one stvari koje su nam se dešavale protiv Trenta popravljamo. Prva prilika je Beograd. Idemo neopterećeni, šta je bilo u prošlosti bilo je, sad je nova sezona i moramo ići dalje. Radili smo na planu mentalne pripreme posljednjih dana, pogotovo sa igračima koji nijesu mnogo igrali u prethodnim mečevima. Moramo biti psihološki jači. Neko igra više, neko manje, to je sve relativno. Onima koji su manje igrali treba se pružiti šansa, a one koji su igrali dosta ne smijemo ,,ubijati“ i premoriti jer prvenstvo je tek počelo”, rekao je uoči meča strateg Podgoričana Slobodan Subotić.
Košarkaš “plavo bijelih” Hassan Martin ulogu favorita prepušta Zvezdi.
“Mi nijesmo favoriti u ovom meču, to nije tajna, ali ja idem tamo da pobijedim, ekipa ide tamo da pobijedi. Zvezda je odlično izuzetan tim. Takav duel nas čini uzbuđenim i motivisanim, da pružimo sve od nas. Znamo šta je na nama, i koliko možemo, koliko dobro. Nema straha, niti sumnje u naš kvalitet kod nas. Idemo da pokušamo da trijumfujemo”, zaključio je Martin.
U okviru ABA lige, Budućnost je u Beogradu slavila samo tri puta, dok je u 19 utakmica doživjela poraze.
foto: ABA
Share the post "Budućnost večeras protiv Zvezde: Neopterećeno, nijesmo favoriti, ali idemo na pobjedu"
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.

