Ponovo ružne scene u crnogorskom fudbalu, Dečić i Budućnost postigli po četiri gola (VIDEO)

0

Tri kola pred kraj Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige situacija na vrhu je nepromjenjena.

Dečić i Budućnost upisali su ubjedljive trijumfe, Petrovac je poslije gotovo 17 godina slavio u Nikšiću, a Mladost je stigla do važnog trijumfa u borbi za opstanak.

Pričaće se ipak ponovo o incidentima u crnogorskom fudbalu. Meč Sutjeske i Petrovca prekinut je više od 45 minuta jer su navijači nezadovoljni suđenjem uletjeli na teren i pokušali da napadnu sudiju Markovića, dok je došlo i do čarki nakon meča Jezero – Mladost.

Dečić je lako slavio protiv posljednjeplasiranog Rudara. Već u prvom minutu je pogodio Gavrić, koji je upisao i het-trik jer je pogađao u sedmom i 56. minutu. Gol je u 81. postigao i Ognjen Stijepović.

Budućnost je nakon burne sedmice upisala siguran trijumf protiv Arsenala. Igor Ivanović je doveo svoj tim u vođstvo u 32. minutu. U nastavku tri gola – Despotović sa penala, Milan Vukotić i Vasilije Adžić za 0:4.

Sedam golova viđeno je u Bijelom Polju, a Mornar je odnio tri boda rezultatom 3:4.

Mladost DG je na gostovanju Jezeru slavila sa 0:1. Gol odluke vjerovatno vrijedan opstanka postigao je Krstović u 90. minutu.

Nakon meča viđeno je i naguravanje u kojem je prema informacijama RTCG-a glavnu ulogu imao Aleksa Maraš.

Najviše drame uprkos sedam golova u Bijelom Polju viđeno je u Nikšiću. Petrovac je rano došao do gola preko Bašića (deveti minut), a meč je obilježio prekid dug oko 45 minuta.

Prvo je sudija Dejan Marković naljutio navijače domaćih kada nije dosudio penal koji je tražio Grivić. Bek Nikšićana nedugo zatim je postigao gol u 67. minutu glavom, ali je Marković procijenio da je napravio faul u napadu.

Utrčalo je nekoliko navijača domaćih, pokušao je jedan i da udari arbitra, a sudije su se povukle u svlačionicu.

Poslije prekida Sutjeska je pokušavala da ugrozi gol Petrovca, ali je Kordić sačuvao svoju mreću.

ARSENAL – BUDUĆNOST 0:4

(32′ Ivanović, Despotović 55, Vukotić 74, Vasilije Adžić 84)

RUDAR – DEČIĆ 0:4