Spektakularna treća četvrtina Budućnosti, Zadar zaleđen na -31!

0

Plavi su u Morači pobijedili Zadar, i u petak će imati priliku da se plasiraju među četiri najbolja tima lige.

Košarkaši Budućnost Volija upisali su ubjedljivu pobjedu na startu četvrtfinalne serije play-offa ABA lige.

Plavi su u Morači pobijedili Zadar 100:69, i u petak će imati priliku da se plasiraju među četiri najbolja tima lige.

Nakon prvog poluvremena malo ko je mogao da očekuje ovako ubjedljiv trijumf našeg prvaka. Zadar je uprkos činjenici da je Luka Božić bio potpuno zatvoren od strane prije svih Slavkovića (postigao jedina dva poena u 35. minutu meča) bio na posjed zaostatka do posljednjih pet sekundi prvog poluvremena, kada je trojku za 42:36 pogodio Ferrell. Bivši igrač Cedevita Olimpije poluvrijeme je završio sa 17 poena.

U nastavku rapsodija tima Andreja Žakelja. Čvrstom odbranom su potpuno poremetili igru ekipe Danijela Jusupa, a dobra odbrana rezultirala je i lakim poenama. Tri trojke je ubacio Magee, pogađali su i ostali igrači Budućnosti, koja je treći period dobila sa 34:15!

Do kraja je bilo nekoliko spektakularnih zakucavanja za kompletan ugođaj nešto preko hiljadu gledalaca u Morači.

Ferrell je ostao na 17 poena iz 15 minuta na terenu. Tanasković je dodao 13 uz sedam skokova, Magee 12, Kenan Kamenjaš imao po deset poena i skokova.

Publika u Morači tokom cijelog meča je ironično pjevala Božiću “MVP, “MVP”…