Budućnost ispustila +17 pa u finišu spasila pobjedu protiv Slaska

Plavi su slavili protiv fenjeraša Slaska u Vroclavu rezultatom 79:80, nakon meča u kojem su vodili i 17 razlike, a onda dopustili protivniku da u finišu priđe na posjed zaostatka i uvede meč u nezvjesnu završnicu.

Košarkaši Budućnost Volija stigli su do druge pobjede u gostima u Evrokupu ove sezone, ukupno pete u 12 mečeva Evrokupa ove sezone.

Loše je tim Andreja Žakelja ušao u meč. Poslije manje od dva minuta igre Slask je vodio 11:3 nakon poena raspoloženog Miletića, a u petom minutu imao i dvocifrenih 16:5.

Crnogorski prvak uspio je da se konsoliduje, i da nakon 2+1 Williamsa izjednači 25:25. Plavi su samo jednom vodili u prvom poluvremenu, i to na tri sekunde do kraja meča kada je pogodio Wright za 34:36 nakon 20 minuta igre.

Ferrell i Wright su pogodili po trojku za furioznu Budućnost na startu drugog poluvremena, koja stiže do 34:46. Prednost je u dva avrata bila i +17, posljednji put na 39:56 na 4:37 do kraja treće četvrtine.

U ostatku perioda Plavi su ubacili tek dva ponea preko Makoundoua, a Slask se vratio na -8.

Vratio je naš tim dvocifrenu prednost, ali ponovo nije uspio da prelomi meč. Slask je na 1:38 poslije pogotka Miletića došao na 73:78, zatim je poljski tim promašio dva šuta, a preko Hassanija Gravetta na devet sekundi do kraja prišao i na posjed zaostatka 76:79.

Fauliran je zatim Makoundou koji je ubacio jedno od dva bacanja, a Bryant pogodio trojku u posljednjoj sekundi.

Najefikasniji u našem timu bio je Ferrell sa 17 poena i pet asistencija. Wright je dodao 12, Jones i Mihailović po 11.

Budućnost u subotu u ABA ligi dočekuje SC Derby.