LITVANIJA 2-2 CRNA GORA: Sokoli u 94. minutu ispustili trijumf nakon ludog drugog poluvremena!

Sokoli su gubili 1:0, preokrenuli golovima Krstovića i Savića u 89. minutu na 1:2 i činilo se da je meč riješen.

Fudbaleri Crne Gore ostali su bez pobjede u Kaunasu protiv Litvanije u četvrtom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ipak, u 94. minutu majstorski gol Černycha sa 20-ak metara za samo bod koji nas gotovo izvjesno eliminiše iz borbe za nastup u Njemačkoj.

Blijedo prvo poluvrijeme, pa uzbuđenja u finišu

Crna Gora je na startu zaprijetila preko Radunovića čiji je put izblokiran, a Vukan Savićević je nakon opasnog napada uspio da izbori slobodan udarac sa 20-ak metara, ali je očajno šutirao.

Litvanija je prvi šut uputila u 23. minutu kada je mladi Gvidas Gineitis šutirao snažno sa 25 metara, ali je bio neprecizan.

Jovović je u 36. minutu uspio da probije po desnoj strani i uđe u šesnaesterac, ali je dugo oklijevao sa pasom i tražio slobodnog saigrača, pa je njegov pokušaj ubačaja izblokiran u korner iz kojeg nije kreirana šansa.

Dva minuta kasnije najbolja šansa u prvih 45 minuta. Pogriješio je Radunović, Novikovas se stuštio ka šesnaestercu Sokola i šutirao iskosa sa desne strane, ali je dobro reagovao Mijatović.

U 42. minut uzvratili su naši fudbaleri. Krstović je uposlio Savićevića koji je imao odličnu šansu sa 15 metara, ali je slabo šutirao i njegov udarac je odbranio golman domaćih Gertmonas.

Vatromet u drugom poluvremenu

Radulović je na startu drugog poluvremena umjesto Savićevića i Mugoše uveo Camaja i Jovetića, a u 52. minutu i Stefana Lončara.

Nije nijedan tim uspijevao da kreira šansu do 58. minuta. Jankovićev udarac se odbio do Camaja koji je sjajno našao Krstovića na drugoj stativi, a ovaj glavom postigao gol.

Ipak, zbog ofsajda Vladimira Jovovića u gradnji napada je pogodak poništen.

U 66. minutu Stevan Jovetić je šutirao sa 25 metara, lopta je zakačila jednog igrača Litvanije, ali je golman Gertmonas uspio da je odbije u korner.

A onda u 71. minutu šok. Černych je poslao sjajnu loptu, kiksao je Tomašević, a Paulauskas se našao ispred Mijatovića i lako savladao našeg čuvara mreže.

Sedam minuta kasnije izjednačenje. Marušić je centrirao, a Krstović sjajno šutirao iz prve nogom i pogodio mrežu golmana Litvanije. Ovog puta nije bilo potrebe za reakcijom VAR-a.

Radulović je u igru ubacio i Đukanovića i Đurđevića.

Veliku šansu u 87. minutu imao je Đurđević kada je nakon odličnog pasa Jovetića snažno šutirao sa lijeve strane, ali je odbranio Gertmonas, a onda na drugoj stranu veliku šansu za domaće spriječio Adam Marušić.

Imao je naš tim i situaciju četiri na dva, Đukanović je dugo vukao, ali šutirao i lopta je odbijena u korner. I Iz te situacije gol postiže Stefan Savić kojem je loptu glavom poslao Jovetić, a štoper Atletico Madrida je ubacio sa par metara.

I kada se činilo da je sve gotovo, Černnych pogađa majstorski u sudijskoj nadoknadi za 2:2 i rezultat koji nas ostavlja daleko od šampionata kontineta.