Budućnost kontrolisala meč i slavila u Londonu

Dvije decenije nakon posljednjeg meča u Londonu, košarkaši Budućnost Volija slavili su protiv tamošnjih Lionsa. Na Ostrvu je bilo 87:78.

U prvom duelu protiv London Lionsa (nekadašnji Towersi), “plavi” su imali kontrolu tokom gotovo svih 40 minuta, domaćin se iz dvocifrenog minusa vratio do -6, imao i trojku za -3, ali na kraju bodovi idu u Podgoricu

Crnogorski šampion već u prvoj četvrtini stekao je dvocifrenu prednost. Nakon 8:1 na otvaranju, “plavi” su poveli 16:6, sredinom druge četvrtine imali i 44:24 i održavali dvocifreni plus do finiša treće četvrtine, kada su se Lavovi došli do 69:60.

Razigrao se u posljednjoj četvrtini Aaron Best koji je pogađao uz slobodna bacanja, ukrao i loptu na 1:17 do kraja i rezultata 82:76, ali je Zubčić na 55 sekundi do isteka 40. minuta promašio trojku iz ugla, pa je Budućnost nakon tajm-auta Jovanovića pogodila trojku preko Bootha privela meč kraju.

Bell-Haynes je bio najefikasniji sa 21 poenom i pet asistencija, Kaba je upisao dabl-dabl sa 16 poena i 11 skokova. Dvocifreni su bili i White sa 15, te Booth sa 11 poena.

“Plavi” su stigli do treće pobjede u četiri kola, London ima jedan trijumf i tri poraza.