Budućnost prkokockala +20 pa nakon produžetka savladala Promitheas

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Promitheas u meču trećeg kola Evrokupa. Crnogorski prvak slavio je nakon produžetka rezultatom 95:87, u meču u kojem je prosuo +20 u posljednjoj četvrtini, pa pobjedu odnio nakon dodatnih pet minuta igre.

“Plavi” su imali potpunu kontrolu meča, krajem treće četvrtine vodila 69:49, a na startu posljednjih deset minuta igre i 71:52.

Uslijedio je veliki pad, za sedam minuta su izabranici Vladimira Jovanovića postigli tek tri poena, a Promitheas se vratio do 74:71. Pogodio je zatim trojku na 2:16 do kraja meča Reynolds, ali su gosti nastavlili u sjajnom ritmu, i trojkom Gikasa na 37 sekundi do kraja meča poveli 79:77. Bilo je to tek drugo vođstvo za grčki tim u meču.

Odgovorio je Kaba nakon tajm-auta Jovanovića i promašaja Reynoldsa i Bootha, a onda su Grci postigli poene preko Young sedam sekundi do kraja meča, da bi loptu brzo izveli “plavi”, a onda je Booth sa koša na koš položio loptu za novo izjednačenje.

Promitheasu su ostale dvije sekunde za šut, lopta je stigla do Tsairelisa pod košem, ali ga je nevjerovatnom blokadom zaustavio Aleksandar Lazić, i meč odveo u produžetak.

Grci su u produžetku prve poene postigli nakon više od tri minuta igre, i to sa penala, pa je Budućnost ipak uspjela da stigne do druge pobjede u tri kola Evrokupa.

Najefikasniji kod Podgoričana bio je Phil Booth sa 18 poena. Bell-Haynes je dodao 16, Kaba 14, a dvocifren je bio i Reynolds sa 10.