Budućnost mnogo griješila i izgubila od Hamburga na startu Evrokupa

Košarkaši Budućnosti poraženi su na startu Evrokupa od Hamburga 73:66 u meču u kojem su gubili tri četvrtine, napravili mnogo grešaka, te propustili da iskoriste nadmoć koju su imali u skoku.

Budućnost je u prvom poluvremenu primila čak 47 poena, što se može pripisati i veoma zgusnutom rasporedu, jer su “plavi” u ponedjeljak veče igrali derbi u Beogradu protiv Zvezde.

Prvi put se publici predstavio Alpha Kaba (meč završio sa šest poena i osam skokova), koji je odmah pokazao da će biti važan igrač za tim Vladimira Jovanovića. Crnogorski prvak vodio je većim dijelom prve četvrtine, a onda su u finišu gosti preuzeli vođstvo koje nije iznosilo više od šest poena sve do 33:32 za Hamburg.

Tada je njemački tim na krilima Lukasa Meisnera napravio seriju 12:0 i poveo 45:32, a dvocifrena prednost održana je i do odmora. Budućnosti je falilo energije, tražio je i na tajm-autu Jovanović da se igra agresivnije, napravi i faul, ali deset izgubljenih lopti naspram tek tri gostiju u prvom poluvremenu omogućilo je ekipi Raoula Kornera da na pauzu ode sa 47:37.

Na kraju treće četvrtine Hamburg je vodio i 63:50, ali je Budućnost odgovorila i serijom 10:0 koju je zaključio poenima White stigla do 63:60 na 7:37 do kraja meča.

Njemački tim se opet odvojio do 71:62, a “plavi” nijesu imali snage da se ponovo vrate u meč.

Dvocifreni u Budućnosti bili su samo Popović sa 13 i White sa 10 poena. Budućnost nije iskoristila nadmoć u skoku – imala ih je čak 43, naspram 32 protivnika, ali je napravila i 20 grešaka, što je previše da bi se slavilo u evropskom takmičenju, čak ni protiv autsajdera poput Hamburga.