Košarkaši Crne Gore poraženi su od Španije u četvrtom meču na Evropskom prvenstvu.

“Crveni” su danas u Tbilisi Areni izgubili 82:65 u meču u kojem se pitanje pobjednika nije postavljalo od sredine prve četvrtine.

Ekipa Sergija Scariola napravila je sredinom prve četvrtine seriju 10:0, povela 25:13, a onda samo uvećavala prednost do maksimalnih +27. Naš tim je u prvom poluvremenu potpuno podbacio, imao tek šest skokova naspram 25 Španaca, a za 20 minuta smo primili 53 poena, dali tek 31.

Španci su potpuno zaustavili Dubljevića koji je ostao na tri poena za 26 minuta na terenu. Vladimir Mihailović postigao je 18 koševa, 11 je dodao Simonović, 10 Perry.

Sjutra je na programu posljednji meč grupne faze. U slučaju pobjede Belgije nad Bugarskom, našem timu će za nokaut fazu takmičenja biti potrebna pobjeda nad domaćinom grupe A, ekipom Gruzije. Ako Bugari iznenade Belgijance, “crveni” mogu da razmišljaju o protivniku u osmini finala u Berlinu.