Prečka spriječila “ajkule”: Španci u polufinalu Svjetskog prvenstva, Crna Gora do kraja bila u igri

Vaterpolisti Crne Gore pružili su sjajan otpor Španiji u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. “Ajkule” su izgubile rezultatom 7:6, u meču u kojem su bili na centimetre od izjednačenja.

Španci su poveli sa 2:0 golovima Famera i Munarriza, Crna Gora je igrala dobru odbranu, Vlado Popadić uspio da do kraja prve četvrtine smanji na 2:1.

Izjednačio je Banićević, a onda Španija vratila +2 i povela 4:2.

Odgovorio je Dušan Matković golom za 4:3, a naši prvo nijesu uspjeli da iskoriste napad sa igračem više i izjednače, odbranio je i peterac Dejan Lazović, ali je Tahull na sekund i po do kraja poluvremena pogodio za 5:3.

Španija je vodila i 6:3 na startu trećeg perioda, ali je Bogdan Đurđić sa dva gola vratio “ajkule” u igru i u posljednjih osam minuta se ušlo sa 6:5 za tim Davida Martina.

Na polovini posljednjeg perioda Mallarach pogađa sa igračem više i vraća Špance na +2.

Averka je na 1:35 do kraja meča pogodio sa igračem više za 7:6, Perroneov šut odbranio Lazović, a šut Bogdana Đurđića na 18 sekundi do kraja meča zaustavila je prečka!

Crna Gora će za dva dana igrati meč za plasman od petog do osmog mjesta. Protivnik je Srbija.