Vaterpolisti 13 minuta bez gola, Mađari serijom 6:0 do trijumfa na startu Svjetskog prvenstva

Vaterpolisti Crne Gore porazom su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu. “Ajkule” su poražene od Mađarske rezultatom 12:8.

Domaćin je u prvoj četvrtini tri puta vodio, a Crna Gora isto toliko puta uspijevala da izjednači, pa je nakon osam minuta igre bilo 3:3.

Na startu drugog poluvremena bolje odbrane na obje strane, a Konstantin Averka dovodi naše igrače u prvo i ispostaviće se, jedino vođstvo.

Bjelorus je pogodio nakon tri promašaja, uključujući i peterac.

Szilard Jansik je izjednačio sa igračem više, a do poluvremena je gol Tešanovića dva puta pogodio Zalanki, pa su domaćini turnira na odmor otišli sa 6:4.

Crna Gora gotovo 13 minuta nije mogla do gola, Mađari su napravili seriju 6:0 i poveli 9:4.

Do kraja trećeg perioda pogodili su Petković i Mršić za 9:6, a onda je na startu posljednje četvrtine takođe Petković pogađa, prvi put nakon sedam neiskorišćenih napada sa igračem više u nizu. Ukazala se tada prilika za iznenađenje, ali izabranici Vladimira Gojkovića nijesu iskoristili napade za povratak na minus jedan.

Na tri i po minuta do kraja Zalanki svojim četvrtim golom stiže do 10:7 i definitvno rješava meč.

U narednom kolu naš tim igra sa Gruzijom, koja je danas pobijedila Brazil 14:10.