Micov trojkom donio pobjedu Budućnosti i vratio seriju u Beograd

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Partizan 72:71 trojkom Vladimira Micova na manje od četiri sekunde do kraja meča.

Serija se vraća u Beograd, gdje ćemo dobiti finalistu ABA lige, nakon dramatičnog meča u kojem je viđeno prvo poluvrijeme sa mnogo grešaka, te drugo koje su obilježili Kendrick Perry na jednoj i Zach LeDay na drugoj strani.

Budućnost je, kao i u Beogradu, bolje počela meč i povela 7:2. Održavali su igrači Aleksandra Džikića prednost od dva posjeda do kraja perioda koji je bio “iskidan” faulovima, pa smo u deset minuta košarke vidjeli čak 16 izvedenih bacanja.

Partizan se mučio sa linije penala, a Budućnost sa +3 ušla u drugu četvrtinu, a onda napravila seriju 6:0 i stigla do 26:17.

Do kraja poluvremena “plavi” su vodili šest do devet poena razlike, Partizan je nastavio sa očajnim izvođenjem slobodnih bacanja (8/18 u prvom poluvremenu), a oba tima su promašila nekoliko otvorenih trojki. Partizan je za 20 minuta igre pogodio jednu iz 10 pokušaja, Budućnost je bila nešto bolja sa 3/11, a jednu od tri trojke postigao je Petar Popović na pet sekundi do kraja poluvremena.

Nakon pogotka je uspio da ukrade loptu “crno-bijelima” i položi za prvu dvocifrenu prednost i 38:27 na poluvremenu.

Start drugog poluvremena donosi obračun Kendricka Perryja i Zacka Ledaya, a Budućnost održava dvocifrenu prednost do posljednja dva minuta treće četvrtine.

Partizan je pogodio pet trojki u prvih 10 minuta drugog poluvremena i uspio da se serijom 7:0 vrati do 51:46, a zatim i 53:49, ali je Justin Cobbs sa poludistance pogodio uz zvuk sirene za 55:49 pred posljednji period. Problem za Aleksandra Džikića bila je i činjenica da su dva centra Zoran Nikolić i Filip Barović imali po četiri lične greške.

Jasno je bilo da nas čeka neizvjesna završnica, a posljednju četvrtinu otvara Zach Leday sa trojkom, te Edin Atić faulom u napadu, a zatim i u odbrani.

Uslijedile su greške na obje strane, a Partizan je na tri i po minuta do kraja meča 21. košem LeDaya stigao do 61:59. Odgovorio je trojkom Kendrick Perry na isteku napada, a onda je Smailagić napravio faulu napadu, a Jagodić-Kuridža pogodio jedno od dva bacanja za 65:59 na nešto manje od tri minuta do kraja meča.

Uzvratio je Rade Zagorac trojkom, a onda LeDay sa novom trojkom na minut i po do kraja donio egal 67:67, a zatim i položio za 69:67 i prvo vođstvo Partizana u meču na minut do kraja meča.

Petar Popović je pogodio dva bacanja i izjednačio, na drugoj strani pogodio Moore, ali je trojku iz ugla pogodio Vladimir Micov na 3.9 sekundi do kraja meča, i donio prvu pobjedu Budućnosti ove sezone nad Partizanom.

LeDay je meč završio sa 28 poena i osam skokova, kod Budućnosti po 15 poena Perryja i Popovića, 13 Cobbsa. Zakazali su Kevin Punter i DJ Seeley, koji su meč završili bez poena.

Termin trećeg, odlučujućeg meča serije biće naknadno određen.