Grčka pala u grotlu Morače: Crna Gora na Svjetskom prvenstvu!

Drugi put u svojoj istoriji, nakon deset godina, muška rukometna reprezentacija Crne Gore igraće na Svjetskom prvenstvu!

Na turnir u januaru 2023. godine Lavovi idu poslije pobjede nad Grčkom u nevjerovatnoj atmosferi prepune Morače!

Crna Gora je u revanšu baraža nadoknadila -2 i sa 33:25 osigurala nastup u Poljskoj i Švedskoj

Duel je odigran u fantastičnoj atmosferi prepune dvorane Morača, a navijači su na pravi način dočekali Lavove, koji su prvi put od sjajnog nastupa na Evropskom prvenstvu igrali kući.

Izabranici Zorana Roganovića odlično su počeli meč, poveli 3:0, a prednost od tri gola imali su u nekoliko navrata. Grke je u životu održavao krilni igrač Dimitrios Tziras, koji je postigao pet od prvih šest golova Grka.

Nebojša Simić odbranio je sedmerac Tzirasu kod 13:10, a onda je Crna Gora prvi put na meču povela sa četiri razlike, kada je u 27. minutu strijelac bio Filip Vujović za 14:10.

Grci su odgovorili golom, a onda su Branko Vujović i njegov prezimenjak Filip donijeli najveću prednost u prvih 30 minuta – plus pet za 16:11.

Do kraja poluvremena, Grčka je smanjila na 16:12.

Furiozan je bio start drugog poluvremena, Grci su za pet minuta igre smanjili na 18:17, ali su Lavovi održavali prednost,a onda od 21:20 napravili seriju 5:1 i golom Božovića stigli do 26:21. Razbranio se u tim momentima Nebojša Simić, a Branko Vujović postigao je dva gola u nizu.

Zvao je tada tajm-aut selektor Grčke, ali se situacija nije mijenjala.

Crna Gora je uvećavala prednost do +7, Nebojša Simić napravio je svoj show kada su se gosti vratili na 30:25, a Lavovi nakon istorijskog nastupa na Evropskom prvenstvu pišu nove stranice naše istorije i idu na Svjetsko prvenstvo!

Branko Vujović postigao je devet golova, šest Miloš Vujović, pet Radojica Čepić!