Crna Gora promašila svoje prilike, BiH preuzela drugo mjesto

Fudbalerke Crne Gore poražene su danas od Bosne i Hercegovine, u meču u kojem su pobjedom mogle da osiguraju baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo!

Izabranice Mirka Marića izgubile su 0:2, i tako prepustile današnjim protivnicama drugo mjesto na tabeli.

Bosna i Hercegovina bila je bolja u prvom poluvremenu. Naša selekcija bila je dosta nervozna, vjerovatno opterećena ulogom, a gošće su povele u 21. minutu.

Loše je stajala odbrana djevojaka Mirka Marića, Medić je sjajno promijenila stranu i uposlila Sofiju Krajšumović, koja je preciznom dijagonalom savladala Anastasiju Krstović.

Crna Gora do kraja prvog poluvremena nije napravila pravu priliku, malo lopti je dobijala naša najbolja fudbalerka i kapitenka Slađana Bulatović, a osjetio se i izostanak Armise Kuč.

U nastavku veliki broj šansi na obje strane, a prvu je imala Slađana Bulatović, koja je nakon slobodnog udarca Đoković ostala sama, ali je njen udarac glavom sa pet metara izblokiran u korner.

U 60. minutu velika šansa za “crvene”. Prvo je ponovo Đoković sjajno probila po lijevoj strani, ubacila oštru loptu ali naše fudbalerke nijesu bile dobro pozicionirane. Međutim, stigla je Stanović, centrirala, a ponovo je glavom sa pet metara neprecizna bila Bulatović.

Četiri minuta kasnije gošće su mogle do 0:2, ali je udarac glavom Milene Nikolić krajnjim naporom odbranila Krstović.

Najbolja akterka drugog poluvremena Jasna Đoković ponovo je kreirala sjajnu šansu za naš tim. Prošla je Almu Kamerić, dodala loptu krilu Anđeli Tošković koja je na drugoj stativi imala samu Nađu Stanović, ali je poslala lošu loptu koja je završila u gol-aut.

Jovana Vujadinović, koja je u 72. minutu ušla u igru umjesto Darije Đukić, dobro je centrirala u 80. minutu, ali je ispred Tošković loptu uhvatila Hasanbegović.

A onda dva minuta kasnije Stanović jeftino gubi loptu na sredini terena, dupli pas odigrale su Nikolić i Kapetanović, a igračica Bayer Leverkusena pogodila je za 0:2 i potvrdila trijumf svoje selekcije.

Crna Gora dva kola prije kraja kvalifkacija ima devet bodova, Bosna je na deset. U posljednjem kolu BiH gostuje Azerbejdžanu, dok Crnu Goru čeka gostovanje Danskoj, i duel sa Maltom u Podgorici.