Mornar jedva spasio +18 protiv Zadra

Košarkaši Mornara pobijedili su Zadar sa 86:84 u utakmici 24. kola ABA lige.

Barani su slavili nakon dramatičnog finiša, u utakmici u kojoj su imali dvocifrenu prednost tri i po četvrtine.

Mornar je imao potpunu kontrolu utakmice, prvu četvrtinu dobio 31:15 uz 5/6 za tri, a na odmor je otišao sa 52:38, uz do tada 18 poena Vladimira Mihailovića.

Prednost od 17 poena imao je Mornar i uposljednjoj četvrtinii (78:61), ali je onda stao i dopustio Zadru da poenima Junakovića sa bacanja na 30 sekundi do kraja dođe do 81:78.

Pogodio je nakon toga jedno od dva bacanja Smith, a uzvratio je trojkom Thompson za 82:81. Ipak, Barane je pobjedu “častio” Junaković, koji je pri izvođenju lopte nakon pogotka Thompsona rukom udario Jeremića, te dobio nesportsku ličnu grešku.

Pogodio je oba bacanja Jeremić, zatim i jedno Lazić, a onda je Carter ubacio trojku za 85:84 na sekund do kraja.

Zadrani nijesu ipak imali vremena za napad, pošto je nakon faula nad Mihailovićem do kraja meča ostalo 0.2 sekunde.

Mihailović je ponovo odigrao sjajan meč, postigao 29 poena, imao 9 asistencija i pet skokova. Lazić je ubacio 13, Jeremić 12, samo dva nakon prve četvrtine.

Mornar je upisao devetu pobjedu, a ima i 13 poraza. Zadar je poziciju ispod, drži 12. mjesto sa skorom 7-15.