Budućnost lako protiv Cibone

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Cibonu u Morači, u utakmici 24. kola ABA lige. “Plavi” su slavili rezultatom 90:65 i tako prekinuli niz od tri poraza u regionalnom takmičenju.

Poput Mornara dva sata ranije, Budućnost je odigrala sjajnu prvu četvrtinu, ubacila 27 poena uz 4/5 za tri poena, a zadržala je goste na 14 koševa.

Na odmor se otišlo sa 48:32 za crnogorskog šampiona, uprkos činjenici da je Budućnost pogodila 6/12 bacanja. Dobra odbrana i mali broj grešaka bili su dovoljni za veliki plus nakon 20 minuta igre.

Tim Aleksandra Džikića lako je održavao prednost, i rutinski priveo kraju utakmicu.

Značajna pobjeda za “plave” koji su pokazali sigurnu igru i najavili bolje dane nakon teških momenata i poraza.

Svih 11 igrača koje je večeras uvrstio u roster Džikić imalo je minutažu, a najefikasniji je bio Perry sa 18 poena. Cobbs, Atić, Danilo i Zoran Nikolić i Petar popović postigli su po deset poena.