Jermenija pobijedila Crnu Goru, Osmajić promašio izjednačenje

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Jermenije sa 1:0 u prvom od dva martovska prijateljska meča.

Naš tim odigrao je loš meč, mučio se da stvori prilike i uposli napadače, prije svega Đurđevića, a dopustio domaćima nekoliko izglednih šansi.

U finišu meča mogli smo do izjednačenja, imali igrača više, a Milutin Osmajić je u 88. minutu očajno šutirao sa desetak metara i prebacio gol.

Selektor Radulović odlučio se za formaciju 3-4-3, sa štoperskom trojkom Vujačić – Šipčić – Tomašević, uz Radunovića i Marka Vukčevića po bokovima, te Nikolom Vukčevićem i Jankovićem u sredini.

U napadu su po bokovima bili Osmajić i Marušić, uz Đurđevića u špicu.

Ipak, to nije donijelo mnogo dobrog u prvom poluvremenu. Loše smo koristili bočne igrače, pas je često kasnio, pa su Jermeni imali kontrolu na terenu, a u 19. minutu i poveli. Risto Radunović je loše dodao loptu Šipčiću, presjekli su to domaći, a lijepim i preciznim udarcem gol Mijatovića pogodio Bichakhchyan.

Prije toga je šansu imao Milutin Osmajić, ali je loše šutirao sa 15-ak metara.

Do kraja poluvremena ekipa Joaquina Caparrosa imala je nekoliko polu prilika, ali ništa što bi posebno zabrinulo našeg čuvara mreže.

Na poluvremenu Radulović je promijenio tri igrača, ali i formaciju, pa je zaigrao sa dva napadača jer su Mijatovića, Nikolu Vukčevića i Marušića zamijenili Carević, Raičković i Đuranović. Carević i Đuranović su odigrali prvi meč za seniorsku reprezentaciju, a golman Barcelone odmah je intervenisao u 46. minutu, nakon greške odbrane.

Crna Gora je zaigrala bolje u nastavku, nekoliko puta zaprijetila iz kornera, ali nije ozbiljno ugrozila gol Jermenije.

Priliku je dobio i treći debitant, igrač Sutjeske Novica Eraković, a Jermeni mogli do 2:0. Šipčić je loše reagovao, lopta došla do Spertsyana, koji je sa 15-ak metara šutirao pravo u Carevića.

Mogli su naši momci do gola u 81. minutu, pogriješio je golman Yurchenko i “zaplivao” u prazno, ali je Milutin Osmajić glavom loptu poslao daleko preko prečke.

Jermeni su od 83. minuta ostali sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Mkrtchyan, a pet minuta kasnije Milutin Osmajić promašio je najbolju šansu na utakmici.

Sjajnu loptu poslao mu je Eraković, ali je Osmajić sa desetak metara očajno šutirao i poslao loptu preko gola. U sudijskoj nadoknadi dobro je šutirao Đurđević, ali je njegov šut izblokiran.

Sokoli će u ponedjeljak dočekati Grčku, uz povratak Stefana Savića, što će biti posljednja provjera pred junske utakmice Lige nacija.