Partizan pobijedio Budućnost u punoj Morači

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Partizana 80:72 u derbiju 22. kola ABA lige. Ovim porazom ekipa Aleksandra Džikića praktično je izgubila šanse da regularni dio šampionata završi na nekom od prva dva mjesta.

Ovacije sa tribina na ulasku u dvoranu dobio je i trener “crno-bijelih” Željko Obradović, a svoje minute večeras je dobio i Danilo Nikolić koji je odigrao nešto manje od sedam minuta i bio bez poena.

Budućnost je očajno počela meč, “plavi” ništa nijesu mogli da pogode, pa je Partizan stigao do neverovatnih 20:4!

Tim Aleksandra Džikića prvi koš iz igre postigao je poslije šest i po minuta igre, kada je trojku pogodio Jagodić-Kuridža.

Do kraja četvrtine se razigrao Perry, pa je Partizan poslije deset minuta igre imao 24:13.

Krenula je dobro Budućnost u drugu četvrtinu, Partizan je tri minuta bio bez koša, sve dok Leday nije pogodio za tri. Aktivirao se i Justin Cobbs, koji je povukao tim i pogodio na isteku poluvremena za 41:37.

Na startu drugog perioda ponovo odlična Budućnost, koja stiže i do vođstva 47:45, ali je uslijedila reakcija tima Željka Obradovića, koji je serijom 13:4 stigao do 58:51.

Petar Popović na 7:41 pogodio je trojku i donio novo izjednačenje crnogorskom šampionu 60:60.

Uslijedio je tajm-aut Željka Obradovića, nakon kojih Partizan sa dvije trojke Avramovića pravi seriju 8:2, ali odgovara Reed sa četiri vezana poena.

Američki centar zatim je pogodio jedno od četiri bacanja, promašio i polaganje, Punter i Leeday su pogađali na drugoj strani, a onda je trojkom Madar na 1:12 do kraja donio Partizanu plus devet i 76:67.

Zvao je nakon toga tajm-aut Aleksandar Džikić. Promašio je zatim Jagodić-Kuridža, na drugoj strani ponovo pogodio Punter i riješio meč.

Budućnost je šutirala tek 3/12 za tri poena, promašila osam bacanja naspram četiri Partizana.

Najefikasniji u našem timu bio je Kendrick Perry sa 16 poena, Cobbs je ubacio 14, Reed 10.

Kod gostiju 13 poena Avramovića, po 12 Ledaya i Madara.