I A MCKL: Pobjede Lovćena i Jedinstva

Košarkaši Lovćena i Jedinstva ostvarili su pobjede u osmom kolu I A MCKL.

Cetinjani su na svom parketu pobijedili Primorje 1945 rezultatom 86:62.

Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno jer su domaći dobili prvu četvrtinu 21:9, a gosti u drugoj odgovorili sa 23:12.

Lovćenova serija 14:0 u trećoj četvrtini, kojom je cetinjski sastav stigao do 65:48 prelomila je duel. U posljednjem periodu bilo je i 26 poena razlike.

Marko Perović je sa 16 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, ali je najveći indeks u domaćem sastavu sakupio Alen Hadžibegović koji je imao po 14 poena i skokova.

Na drugoj strani 19 poena Veselina Kovačević, po 13 su dodali Novak Obradović i Nikola Čvorović.

Lovćen ima skor 6-2, a Primorje 3-5. Jedinstvo je upisalo četvrti trijumf nanijevši Danilovgradu sedmi poraz.

Bjelopoljci su u gostima slavili 66:62.

Jedinstvo je u drugoj četvrtini serijom 13:0 stiglo do prednosti 31:19, ali su domaći u trećem kvartalu odgovorili sa 11 vezanih poena i smanjili su na 38:36.

Nijesu međutim uspjeli Danilovgrađani da preokrenu, gosti su se odlijepili na plus 12 na kraju trećeg perioda, a dvocifrenu prednost održavali su do posljednjih pet minuta.

Domaći su na dva minuta prije kraja prišli na samo dva poena minusa, 63:61, ali su ipak gosti bili bolji u završnici.

Nenad Vuković je ubacio 15 poena za goste, 13 je dodao Elvis Čekić, 12 Marko Mijović.

Kod domaćih 22 poena Vasilija Jovovića, po 10 su dodali Nikola Tončić i Aleksa Vujadinović.