Lovćen pobijedio Podgoricu u derbiju kola, Ibar slavio u Tivtu

Košarkaši Lovćena 1947 dobili su derbi 7. kola  I A MCKL. Cetinjani su u gostima bili bolji od Podgorice 84:74.

Prva i posljednja četvrtina pripali su Lovćenu i to je bilo presudno.

Ekipa Petra Jovanovića u prvoj četvrtini stvorila je maksimalnih 10 poena viška 22:12.

Podgorica je međutim u drugom periodu serijom 10:0 preokrenula i povela 38:37.

U trećoj četvrtini domaći su stigli i do maksimalnih 54:46, međutim Lovćen je uspio da do kraja perioda preokrene na 64:61 i da u posljednjoj četvrtini prilično rutinski osiguraju trijumf.

Dominirao je Eelijah Clarance. Odigrao je NBA meč, na parketu bio 38 minuta, šutnuo 28 puta, ubacio 38 poena uz po pet skokova i asistencija. 11 poena dodao je Marko Mugoša, 10 Marko Perović.

Kod Podgorice 15 poena Nikole Miškovića, 12 poena ubacio je Marko Kovačević.

Lovćen je ostvario petu pobjedu, Podgorica je ostala na četiri.

Ibar slavio u Tivtu

Košarkaši Ibra pobijedili su u gostima Teodo 101:90 u sedmom kolu I A MCKL.

Rožajci su dobili još jedan derbi u gostima sa preko stotinu postignutih poena, kao što su isto uspjeli na Cetinju.

U prvom poluvremenu su šuterski bili posebno inspirisani pošto su ubacili čak 56 poena i stvorili 17 poena viška.

Na startu treće četvrtine imali su i maksimalna 23 poena prednosti 62:39 čime su riješili meč.

Vasilije Knežević je sa 26 poena i osam skokova predvodio svoj tim do pobjede. 18 poena dodao je Nemanja Simović, 15 Armin Kalić, 14 Nikola Pavlović, 13 Nemanja Knežević.

Ibar je sada na skoru 4-2, a Teodo 3-4.

Bradford je na drugoj strani bio najefikasniji sa 20 poena, 19 je imao Zdravko Bošković, 18 Miloš Krivokapić.