Luksemburg sjajnim golom Sinanija nanio prvi poraz Sokolima u Ligi nacija, Simić i Janković isključeni

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Luksemburga 1:2 u meču četvrtog kola UEFA Lige nacija.

Gosti su bolje otvorili meč, ali je loptu iz mreže prvi vadio Moris. Stevan Jovetić je u 34. minutu majstorski poslao loptu na Ivanovića koji glavom matira golmana domaćih. Bio je to treći gol u nizu za Ivanovića u reprezentativnom dresu.

Samo osam minuta kasnije Ivanović unosi loptu u svoj šesnaesterac, gubi je, odbrana je loše reagovala, a lopta stigla do Muratovića, koji šalje loptu iza leđa Mijatovića.

Desetak minuta prije kraja meča viđen je nalet naših fudbalera, koji su imali nekoliko šansi, ali su Luksemburžani dobro odbili nalete Sokola.

I onda šok. Sinani je u 86. minutu šutirao sa 15-ak metara i majstorski pogodio mrežu Mijatovića.

Mogli su naši momci da izbjegnu poraz, ali je šut glavom Savića sa peterca u 92. minutu zaustavio Moris.

Na kraju je i Marko Janković dobio crveni karton zbog udaranja igrača gostiju bez ikakve potrebe, dok je drugi žuti dobio i Simić nakon gužve koja je uslijedila poslije incidenta sa Jankovićem.

Crna Gora je tako doživjela prvi poraz u grupi 1 C Lige nacija. Sokoli sada dijele prvo mjesto sa Luksemburgom, a selektor Hadžibegić je i ostao bez dva važna igrača.