Crna Gora u punoj Morači srušila Veliku Britaniju za prvi korak ka Eurobasketu

fiba

Crnogorska košarkaška reprezentacija pobjedom je započela kvalifikacije za Eurobasket. U punoj Morači pala je Velika Britanija rezultatom 81:74. Već za tri dana, Crna Gora gostuje Francuskoj.

Crna Gora nije briljirala, umalo je prokockala prednost iz drugog poluvremena koja je iznosila i 15 razlike. Britanci su promašili šut za minus jedan na 30 sekundi do kraja, a trijumf od sedam razlike znači da će za Eurobasket Crna Gora vjerovatno morati da slavi i na gostovanju večerašnjem protivniku.

Odličan start meča imali su naši momci. Sjajne role naših visokih igrača Todorovića i Bjelice donijele su nam vrlo brzo prednost od 15:2, a nakon zakucavanja mladog Simonovića na semaforu je stajalo 22:9.

Britanci su nakon tajm-auta promijenili igru u odbrani, skupili u reketu, i napravili seriju 14:4 za 26:23. Prekinuo je mučenje “crvenih” Marko Todorović poenima nakon povratka u igru, ali se situacija nije drastično promijenila.

Nijesu doduše Britanci nijednom poveli, ali su imali minus od pola koša u dva navrata, kod 31:30 i 39:38. Na kraju prvog poluvremena, poenima Suada Šehovića sa penala, Crna Gora odlazi sa plus četiri – 42:38.

Borba za Eurobasket: Gdje gledati Crnu Goru, kako “crveni” mogu do EP, termini mečeva kvalifikacija

Drugo poluvrijeme krenulo je kucanjem Sokoa nakon greške naših igrača, a onda je prvo Petar Popović postigao dvije trojke, a zatim i Marko Todorović položio za 51:42, što je natjeralo trenera Britanije Steutela da pozove tajm-aut.

Nije se situacija na parketu promijenila. Danilo Nikolić pogodio je trojku za 56:42, a sa 14 razlike se ušlo i u posljednjih deset minuta igre.

Držali su Todorović i drugovi goste na sedam do deset poena prednosti dugo, a onda umalo prokockali trijumf. U posljednjih 30-ak sekundi Britanci su promašili dvije otvorene trojke da kod 76:72 dođu na samo pola koša zaostatka. Spasio je “crvene” faul u napadu, Cobbs je pogodio jedno od dva bacanja, ali je onda brzim poenima Hessona Britanija stigla na minus tri.

Duel je poenima sa bacanja napokon 13 sekundi prije kraja riješio Cobbs.

Najefikasniji u našem timu bio je Cobbs sa 19 poena. Marko Todorović je ubacio 16.