Bietigheim bez šansi protiv Budućnosti

Rukometašice Budućnosti savladale su njemački Bietigheim u drugom kolu EHF Lige šampiona. “Plave” su u Ludvigsburgu trijumfovale sa 23:30.

Budućnost nije dobro otvorila meč, bila je u zaostatku sve do 20. minuta, kada su izabranice Dragana Adžića prvi put povele (9:10).

Prvo poluvrijeme završeno je sa dva gola prednosti za naš tim (12:14), a onda je na startu drugog dijela sjajnom odbranom i nekolika gola iz kontri Budućnosti stigla na maksimalnih plus sedam (14:21).

Stizale su Njemice do četiri gola zaostatka, ali Budućnost nije dozvolila novo iznenađenje.

Po sedam golova su postigle Majda Mehmedović i Đurđina Jauković.

Podgoričanke su tako nakon startnog poraza od Bresta stigle do prve pobjede u Ligi šampiona, u kojoj je cilj plasman na fajnl-for u Budimpešti.