Budućnost poražena od Cedevita Olimpije

buducnost

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su u polufinalu ABA Superkupa. Cedevita Olimpija je slavila rezultatom 103:75.

Nakon odličnog otvaranja utakmice od strane ekipe iz Ljubljane momci Slobodana Subotića su došli do poena zaostatka 2:30 minuta do kraja prve četvrtine. U poslednja dva minuta je uslijedio pad i serija 9-2 Cedevita Olimpije.

Kao i u prvom tako i u drugom poluvremenu Cedevita Olimpija bolje otvara četvrtinu i odlaze na 8 poena razlike. Do kraja poluvremena naša ekipa ponovo stiže do poena zaostatka ali nakon 20 minuta igre Budućnost je imala minis četiri – 46:50.

Kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu plavo bijeli su loše otvorili četvrtinu kada su Ljubljančani napravili prednost koju ekipa iz Podgorice do kraja utakmice nije mogla da stigne.
Serija 16:2 u trećoj dionici je odlučila večerašnjeg pobjednika. Najefikasniji u redovima našeg šampiona bio je Cobbs sa 17 poena a pratili su ga centri Martin i Meiers sa 13, odnosno 10 poena.
Najviše uhvaćenih lopti imali su Martin i Ilić po 5 dok je najviše asistencija zabilježio Cobbs – 5.