Šok u Podgorici: Kazahstan golom u sudijskoj nadoknadi savladao Crnu Goru

fscg

Mlada fudbalska reprezentacija porazom je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Kazahstan je slavio pod Goricom 1:2 nakon gola u sudijskoj nadoknadi.

Sjajno su naši počeli meč. Već u trećem minutu ubačaj Vukotića, Skenderović gađa glavom, lopta kači Tusynbaya i ulazi u mrežu.

Mladi “sokoli” su nastavili sa napadima, imali nekoliko sjajnih šansi, a onda pali u drugom dijelu. Bachek je u 60. minutu izveo korner, loptu na drugu stativu proslijedio Alip, a tamo je bio Seidakhmet koji je savladao nemoćnog Carevića.

Izabranici Miodraga Vukotića su krenuli u napad, faul je u 93. minutu iznudio Stijepović, ali Krstović i drugovi nijesu uspjeli da zaprijete Kazahstancima. Uslijedila je kontra, Bachek je ubacio loptu, a Karimov glavom poslao u mrežu. Šokantan poraz za našu selekciju na početku kvalifikacija za Euro, dok je Kazahstan stigao do druge pobjede, nakon trijumfa nad Farskim ostrvima 3:1.

“Dobro smo otvorili utakmicu. Mogli smo do još golova, ali je falilo koncentracije i završni pas. U drugom dijelu smo imali probleme u fazi odbrane, neki igrači nijesu odradili dobar posao. Probali smo da dobijemo i kažnjeni smo”, rekao je nakon meča selektor Vukotić za “RTCG“, te nastavio:

“Falila su nam četiri igrača i žao mi je zbog momaka jer smo pokvarili dobru atmosferu koju smo imali. Sada moramo da izađemo jači i sigurno se nećemo predati. Igra nije bila loša, ali lopta nije htjela u gol”, zaključio je Vukotić.

Kvalifikacije se nastavljaju u septembru, kada Crna Gora dočekuje Farska ostrva.