Crnogorski rekorder nastupio među evropskom elitom, 17,90 za Tomaša Đurovića
Tomaš Đurović bacio je kuglu 17,90 metara u kvalifikacijama Evropskog prvenstva u Birminghamu i zauzeo 28. mjesto.
foto: Atletski savez Crne Gore
Crnogorski rekorder u bacanju kugle Tomaš Đurović završio je nastup na Evropskom prvenstvu u Birminghamu već u kvalifikacijama, nakon što je prvog dana takmičenja ostvario rezultat od 17,90 metara.
Đurović je nastupio u B kvalifikacionoj grupi, u kojoj je zauzeo 15. mjesto, dok je u ukupnom poretku među 30 najboljih evropskih bacača kugle završio na 28. poziciji.
Rezultat od 17,90 metara nije bio dovoljan za plasman u finale 27. Evropskog prvenstva za seniore i seniorke.
Za crnogorskog atletičara ovo je bio drugi nastup na seniorskom Evropskom prvenstvu. Đurović je mjesto u Birminghamu izborio zahvaljujući rezultatima tokom sezone i plasmanu među 30 najboljih bacača kugle u Evropi.
Crna Gora je tako već prvog dana šampionata imala predstavnika na najvećoj kontinentalnoj atletskoj smotri.
Share the post "Crnogorski rekorder nastupio među evropskom elitom, 17,90 za Tomaša Đurovića"
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.
