Budućnost srušila Bourg u Morači za treće mjesto i prednost domaćeg terena!

0

Sjajna atmosfera u Morači i pobjeda za Budućnost nad Bourgom! Crnogorski prvak osigurao treće mjesto u Evrokupu!

rasheed sulaimon buducnost bourg

foto: Filip Roganović, KK Budućnost VOLI

Košarkaši Budućnost Volija ispunili su zadatak! U sjajnoj atmosferi “Morače”, crnogorski prvak pobijedio je francuski Bourg rezultatom 96:84 i osigurao treće mjesto u grupi B, ujedno i prednost domaćeg terena na startu nokaut faze.

U osmini finala “plavi” će igrati protiv rumunskog Cluja u Morači.

Večeras je Budućnost imala kontrolu tokom cijelog meča, na poluvremenu vodila 21 razlike, ali je francuski tim i do večeras lider grupe B “topio” zaostatak i smanjio na sedam razlike. Ipak, Yogi Ferrell je ponovo bio najbolji kada je bilo najvažnije i odbranio trijumf svog tima.

Sjajan start trasirao put ka pobjedi

Budućnost je odlično ušla u meč. Iako su znali da su Turk Telekom i Trento slavili u svojim mečevima i da im je pobjeda za treće mjesto imperativ, momci Andreja Žakelja bili su opušteni, razigrani i za nešto više od tri minuta poveli 10:2 za brzi time-out trenera Bourga Frederica Fauthouxa.

Lider grupe B i tim koji je večeras igrao za prvo mjesto u grupi nije mogao ništa da pogodi. Promašili su svih osam šuteva za tri poena u prvoj četvrtini koju je sa šest vezanih poena za svoj tim zaključio Axel Bouteille, za velikih 27:11.

Drugu četvrtinu Bourg je otvorio sa dvije ubačene trojke – Darius McGhee pogodio je dva šuta van 6.75, a Žakelj zvao time-out nakon samo 41 sekunde igre kod 27:17.

Pogodili su nakon toga igrači Bourga još dvije trojke, ali su domaći lako nalazili rješenja u reketu, imali kontrolu skoka i preko Morgana vratili se na +15 (38:23) sredinom perioda.

Do kraja poluvremena uz sjajnu podršku sa tribina Budućnost je briljirala i na odmor otišla sa 52:31.

Bourg zaprijetio, Ferrell odbio nalet

Bourg je u trećoj četvrtini praktično prepolovio zaostatak. Gosti su u posljednjih deset minuta ušli sa -12 (73:61), nakon što su zaigrali mnogo bolju odbranu, limitirali Budućnost na tek dva pogotka iz reketa, ali je domaćin zahvaljujući šutu za tri (4/6) uspio da zadrži dvocifreno vođstvo.

Posljednju četvrtinu trojkom sa zvukom sirene otvorio je Yogi Ferrell, vratio +15, ali je Bourg nastavio da topi prednost i nakon trojke McGheeja na nešto preko pet minuta do kraja stigao do jednocifrenog minusa (80:73).

Odbili su “plavi” taj nalet, Ferrell je pronašao u reketu Morgana koji je pogodio za 88:76 na 2:39 do kraja meča i tu stavio tačku na meč.

Uz to, američki plej je i pogađao i Budućnost je stigla do velikog trijumfa.

Ferrell je meč završio sa 19 poena i šest asistencija, Bouteille je ubacio 18 uz pet skokova, dok je Boutsiele imao 16. Sulaimon je duel završio sa 15, Morgan 11 poena.

U osmini finala dakle, crnogorskog šampiona čeka rumunski Cluj, član ABA lige i šestoplasirani tim grupe A. Igra se jedan meč, a zahvaljujući trijumfu večeras, “Morača” će ugostiti meč nokaut faze evropskog takmičenja.

Standings provided by Sofascore

Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *