Marjan Đokić briljirao u Italiji – podijum na prestižnoj Mojo Trophy trci!
Marjan Đokić ostvario podijum na Mojo Trophy takmičenju u Italiji – crnogorski as završio sezonu trećim mjestom u Super-finalu, dok je Nikola Radetić bio 12, a Stevan Pejović nije imao sreće na stazi.
Marjan Đokić ostvario je fantastičan uspjeh na završnici sezone u italijanskom Jesolu!
Mladi crnogorski karting vozač okončao je izuzetno zahtjevnu Mojo Trophy trku osvajanjem trećeg mjesta u Super-finalu, čime je potvrdio svoj ogroman napredak i talenat koji se već uveliko prepoznaje na evropskoj sceni.
Na legendarnoj karting stazi Pista Azzurra u italijanskom Jesolu, od 7. do 9. novembra, nastupilo je više od 300 vozača iz cijelog svijeta. U klasi u kojoj je vozio Đokić bilo je 28 takmičara, među kojima i nekoliko koji će učestvovati na Grand Finalu u Bahreinu.
Uprkos izuzetno jakoj konkurenciji, “Maki” je pokazao da može da parira najboljima – tokom slobodnih treninga konstantno je bio među TOP 3 do TOP 5, a u finalu je uspio da pobijedi aktuelnog šampiona CEE prvenstva.
Krunu sjajnog vikenda Đokić je postavio u Super-finalu, gdje je sa devete startne pozicije stigao do impresivnog trećeg mjesta. Bio je to, kako ističu u njegovom timu, najveći uspjeh od početka karijere.
„Ne mogu da opišem koliko sam srećan i ponosan. Kako je preticao, kako se gradio… Ovo je ogromno ohrabrenje za narednu sezonu i potvrda da radimo dobar posao, ali prije svega dokaz Makijevog napretka, što je na kraju dana najvažnije za sve nas“, poručio je trener Ivan Pavićević.

Veliku podršku Đokiću pružili su tjuneri Markus i Bouvin, a tim je zajedničkim snagama napravio pravi sportski „bum“.
Crnogorski karting imao je još dva predstavnika u Super-finalu – Nikola Radetić zauzeo je 12. mjesto od 26 vozača koji su završili trku, što je takođe odličan rezultat u ovako jakom međunarodnom polju i na kraju karting sezone.
Stevan Pejović zbog incidenta nije završio Super-finale, iako je odlično napredovao u trci i nadoknadio sedam pozicija.
Đokićev uspjeh u Italiji sjajan je završetak njegove druge sezone u kartingu i najava još većih i ozbiljnijih izazova u 2026. godini.
Share the post "Marjan Đokić briljirao u Italiji – podijum na prestižnoj Mojo Trophy trci!"
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.
