Savić i Tešanović: Fokus je na nama, dobro je što ukrštamo sa grupom C
Pobjednik grupe ide direktno u četvrtfinale, dok drugoplasirani i trećeplasirani tim čekaju razigravanja sa ekipama iz grupe C – Singapurom, Brazilom, Kanadom i SAD-om.

foto: Aniko Kovacs
Na Svjetskom prvenstvu koje nas čeka ovog ljeta u Singapuru, crnogorski vaterpolisti igraće u grupi D zajedno sa Hrvatskom, Grčkom i Kinom.
Žrijeb je, očekivano, bio težak, ali unutar tima nema mjesta panici jer imamo lakše ukrštanje u nokaut fazi – selektor Dejan Savić i kapiten Petar Tešanović poručuju da vjeruju u ekipu i da idu utakmicu po utakmicu.
Pobjednik grupe ide direktno u četvrtfinale, dok drugoplasirani i trećeplasirani tim čekaju razigravanja sa ekipama iz grupe C – Singapurom, Brazilom, Kanadom i SAD-om.
“Zanimljiv žrijeb. Na papiru najteža je grupa B (Australija, Španija, Mađarska, Japan). Mi smo dobili izuzetne rivale koji mogu da nam budu samo motiv više da ostvarimo što bolji plasman u grupi. Naravno da ne smijemo da se opuštamo u kasnijem ukrštanju sa grupom C. Moramo prije svega da se usredsredimo na našu igru i nas same, kao i da idemo korak po korak razmišljajući samo pozitivno”, rekao je Savić, šaljući mirnu poruku svima koji su očekivali dramu već nakon žrijeba.
Tešanović: Bolje Brazili ili Kanada nego Hrvatska
Tešanović, s druge strane, realno sagledava situaciju, ali vidi i priliku:
“Tako je i bilo. Hrvatska i Grčka su konstantno u vrhu svjetskog vaterpola, dok Kina nije na nivou, ali vjerujem da će doći maksimalno spremni. Dobra stvar je što se u eliminacionoj fazi ukrštamo sa timovima iz grupe C, što znači da bismo u osmini finala, ako ne budemo prvi u grupi, igrali protiv Brazila ili Kanade. Na šampionatu svijeta u Japanu, u osmini finala smo igrali protiv Hrvatske, koja je tada bila evropski prvak, tako da je ovaj put, ipak, mnogo povoljniji. Naravno, u četvrtfinalu bi nas čekala vrhunska selekcija. U svakom slučaju, imaćemo dosta vremena da se spremimo i da u najboljoj mogućoj formi dočekamo prvenstvo.”
Do početka prvenstva ostalo je još dosta vremena. Biće još analiza, prijateljskih mečeva i taktičkih priprema, ali jedno je sigurno – Crna Gora u Singapur ne ide da bi statirala, kao što je to radila godinama unazad.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.