Delegati potpisali inicijativu za smjenu rukovodstva KSCG, Bokan kandidat za predsjednika?

0

foto: Saša Matić, KSCG

Dvije trećine delegata Skupštine Košarkaškog saveza Crne Gore (KSCG) potpisalo je inicijativu za sazivanje vanredne Skupštine, sa zahtjevom za smjenu predsjednice Saveza Jelene Dubljević i predsjednika Skupštine Radoslava-Muse Jovanovića.

Dubljević je na izborima u novembru 2023. godine pobijedila Nikolu Pekovića i preuzela čelno mjesto Saveza, sa mandatom od četiri godine.

Međutim, delegati su pokrenuli inicijativu zbog, kako se navodi, finansijske nediscipline, problema sa budžetom, negativnih nalaza revizije i ukupno loših odnosa unutar KSCG.

Mediji su prethodnih dana objavili dokumentaciju koja ukazuje na prodaju vozila u vlasništvu Saveza po cijenama nižim od tržišnih, a koja su, prema tim navodima, prodata bratu Jelene Dubljević i generalnom sekretaru KSCG Darku Ivanoviću.

Sukob sa predstavnicima Bemaxa

Portal RTCG, pozivajući se na izvore bliske Savezu, navodi da je došlo do razlaza između Dubljevićeve i predstavnika kompanije “Bemax”, koji su imali ključnu ulogu u njenoj izbornoj kampanji.

Nezadovoljstvo je dodatno eskaliralo pred finale Kupa Crne Gore, kada je Zoran Vujičić, predstavnik ŽKK Budućnost, zaprijetio da ekipa neće nastupiti zbog nezadovoljstva odnosom Saveza prema klupskim igračicama.

“Ono je više nego sramota i mi kao ozbiljni ljudi, koji ulažemo neka sredstva, nećemo da dozvolimo da se neko šali sa nama. Direktno mislim na Košarkaški savez. Ne mogu da dozvolim da nekoliko igračica koje nemaju klub ili ne igraju ni sekundu, igraju prije košarkašica Budućnosti”, rekao je tada Zoran Vujičić iz Budućnost Bemaxa.

Prema saznanjima medija, Dubljevićeva je odbila da smijeni selektorku Jelenu Škerović i nekoliko bivših saigračica koje su angažovane u Savezu, dok generalni sekretar Ivanović nije prihvatio predložene izmjene sistematizacije.

Dalju sudbinu Saveza, prema procjenama izvora, odlučiće stav predsjednika KK Budućnost Dragana Bokana, kojem je, navodno, ponuđena čelna funkcija u KSCG, saopštila je TV Gradska.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *