Košarkašice Crne Gore saznale protivnike na Eurobasketu

0
kosarkasice crna gora eurobasket

foto: FIBA

Ženska seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore igraće grupnu fazu Eurobasketa u Brnu sa domaćinom šampionata, selekcijom Češke, a grupu C čine još Belgija i Portugal, odlučeno je na žrijebu koji je održan u Atini.

Po rasporedu prvo kolo igraće se 19. juna Češka – Crna Gora, dan kasnije rival našim košarkašicama biće Belgija, dok 22.juna u trećem kolu igraju Crna Gora – Portugal.

U grupi A, koja će se igrati u Pireju, nalaze se Turska, Grčka, Francuska i Švajcarska. B grupi, koja se igra u Bolonji, nalaze se Italija, Srbija, Slovenija i Litvanija, dok u D grupi, čiji je domaćin Hamburg, nalaze se Španija, Njemačka, Velika Britanija i Švedska.

Jelena Škerović, selektorka Crne Gore, neposredno nakon žrijeba u Atini iznijela je svoje viđenje grupe u kojoj će naša selekcija tražiti šansu da se domogne četvrtfinala Eurobasketa.

“Mislim da imamo dosta dobru grupu. Teška naravno grupa, ali istovremeno i dobra za nas. Međutim, sve zavisi od nas odnosno u kojem ćemo sastavu mi dočekati šampionat Evrope, jer će to mnogo uticati na ono što će biti naše želje. Ima još dosta do šampionata, sigurno da postoji mogućnost da se nešto promijeni u rosterima ostalih reprezentacija, ali generalno dobra grupa za nas”.

Evropsko prvenstvo za košarkašice igra se od 18. do 25.juna. Plasman u četvrtfinale osiguraće po dvije najbolje selekcije iz grupa, a Crna Gora ukoliko izbori prolaz dalje za rivala bi imala reprezentaciju iz D grupe.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *