Sestre Pean donijele bronze Crnoj Gori na IMMAF Evropskom prvenstvu!
Sestre Pean, članice Rebel Fighting Academy iz Tivta, su svojim nastupima još jednom potvrdile ogroman potencijal crnogorske borilačke scene!

foto: Rebel Fighting Academy
Crnogorske reprezentativke, Đorđa i Sofia Pean, osvojile su bronzane medalje na IMMAF Evropskom prvenstvu u Beogradu, upisavši se u istoriju mješovitih borilačkih vještina u Crnoj Gori!
Desetogodišnja Đorđa Pean suočila se sa jakom konkurencijom, među kojima su bile svjetski poznate takmičarke poput Ukrajinke Aline Kovirnove i Engleskinje Blosom Kozbi. U odlučujućem meču za bronzu, Đorđa je dominantno savladala Veroniku Ivanovu iz Ukrajine i slavila jednoglasnom odlukom sudija.
Sofia Pean, koja se takmičila u kategoriji “Youth”, ostvarila je isti uspjeh. Nakon pobjede nad Britankom Bejli Mej, i ona je turnir završila s bronzanom medaljom.
Đorđa je prvenstvo započela dominantnom pobjedom nad Martom Mitrović iz Srbije, završivši meč armbarom. U drugom krugu, iako je superiornim udarcima kontrolisala Moniku Asrijan iz Jermenije, zbog sporne sudijske odluke njen meč je poništen, što je uticalo na dalji tok takmičenja.
Sestre Pean, članice Rebel Fighting Academy iz Tivta, su svojim nastupima još jednom potvrdile ogroman potencijal crnogorske borilačke scene!

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.