Budućnost sa -18 na -4, Partizan ipak slavio u Beogradu

0

Drugi meč serije igra se sedmog maja od 18 sati u Morači. U finale će tim koji prvi stigne do dva trijumfa.

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Partizana u prvom meču polufinalne serije play-offa ABA lige.

Plavi su u Beogradu izgubili 78:67, u meču u kojem su dugo gubili protiv protivnika koji se “nudio” iako je imao 18 razlike u trećoj četvrtini.

Dobrim drugim dijelom posljednje četvrtine ekipa Andreja Žakelja se vratila na 69:65, ali nije uspio da preokrene i napravi brejk.

Kaminsky i LeDay su bili nezadrživi za igrače Budućnosti na startu meča. Partizan je poveo 7:2, plavi preokrenuli na 11:12, imali i 14:14, ali su visoki igrači crno-bijelih dominirali.

LeDay je ubacio tri trojke i skupio devet, a Kaminsky 11 poena u prvoj četvrtini, koju je odličnim finišom tim Željka Obradovića dobio 27:16.

Na startu druge četvrtine odlična igra crnogorskog prvaka u odbrani. Partizan je za šest i po minuta ubacio dva poena, pa je Budućnost prišla na 29:23.

Imao je naš tim i napade da dodatno smanji vođstvo, ali je uz nekoliko početničkih grešaka dopustio Partizanu da povede 41:27.

Na odmor se otišlo sa 41:29 poslije poena sa zvukom sirene Wrighta. Žakeljov tim je u prvom poluvremenu pogodio tek 2/12 trojki, a loše je koristio i male faule, pa je oba puta u posljednjim napadima punio bonus.

Crno-bijeli su vodili i 18 razlike u trećoj četvrtini, ali je Budućnost uspijevala da se drži na zaostatku koji se kretao oko deset razlike.

Poslije zakucavanja Makoundoua Podgoričani su na 108 sekundi smanjili na 69:62. Poslije odlične odbrane Kamenjaša koji je natjerao na korake LeDaya trojku iz ugla je pogodio Ferrell, zatim je promašio sa poludistance Punter, loptu pored Makoundoua uhvatio Ponitka, a Puntera pri šutu za tri faulirao Kamenjaš na 37 sekudni do kraja meča.

Pogodio je sva tri i riješio pitanje pobjednika.

Makoundou je meč završio sa 14 poena i 11 skokova. Ferrell je ubacio 13, Kamenjaš imao 12 poena i 13 skokova.