Fudbalerke deklasirale Andoru na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
Nakon inicijative tokom cijelog meča, konačni rezultat je 6:1.

foto: FSCG
Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore deklasirala je Andoru u prvom kolu grupe C3 kvalifikacija za EURO 2025.
Nakon inicijative tokom cijelog meča, konačni rezultat je 6:1.
Očekivano, naša selekcija od starta je krenula ofanzivno i stvorila nekoliko šansi prije vodećeg gola, koji je djelo Slađane Bulatović. Kapitenka je u 27. minutu povukla akciju, kombinovala sa Jasno Đoković, a zatim lijepo poslala loptu u mrežu rivala.
Desetak minuta kasnije Crna Gora je udvostručila prednost. Bulatović je centrirala, Medina Dešić je zakačila loptu glavom, a Đoković na drugoj stative sprovela loptu u gol.
Ipak, i gošće su imale svojih momenata. U 41. minutu Tereze Armengol je lijepo pogodila iz slobodnog udarca nešto više od 16 metara.
Nastavak je, međutim, prošao u potpunoj dominaciji naše selekciji. U 51. minutu Maša Tomašević efektno driblala, nakon čega je asistirala Dešić za 3:1.
Deset minuta kasnije riješene su sve dileme. Jelena Karličić je centrirala sa desne strane, a Dešić glavom upisala novi gol u dresu reprezentacije.
U strijelce se upisala i Helena Božić u 75. minutu, ovog puta asistirala je Bulatović, koja je u posljednjim trenucima meča iskoristila jedanaesterac za konačnih 6:1.
“Čestitak djevojkama na pobjedi, ovo je dobar rezultat. Ali, mislim da smo slabo odigrali prvo poluvrijeme, ta igra je jedna od naših najslabijih u posljednje vrijeme. Sve ono što smo se dogovarali nijesmo ispoštovali. Ipak, bitno je da smo upisali pobjedu, prva tri boda u kvalifikacijama. Sada je važno da se odmorimo za naredni meč, protiv Farskih Ostrva”, kazao je selektor Mirko Marić.
Sljedeći rival Crne Gore su Farska Ostrva. Meč na Gradskom stadionu u Podgorici igra se 9. aprila sa početkom u 16:30 časova.
Share the post "Fudbalerke deklasirale Andoru na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo"

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.