Rukometašice poslije velike borbe pobijedile Srbiju u punoj Bemax Areni

0

Rukometašice Crne Gore savladale su Srbiju i u Podgorici i došle na korak od osvajanja prvog mjesta u grupi, ujedno i boljeg mjesta na žrijebu za šampionat kontineta.

Lavice su večeras trijufmovale 26:25 i tako potvrdile pobjedu protiv najvećeg rivala za prvo mjesto ostvarenu prije tri dana u Zrenjaninu.

Velika borba viđena je u punoj Bemax Areni koja je aplauzima dočekala oba tima. Ekipe su se smnjenjivale u vođstvu, a nijedan tim nije imao više od dva gola prednosti.

U posljednjih osam minuta meča ušlo se sa 24:24 nakon gola Jovane Jovović. Griješila su oba tima u napadu, ali je naša reprezentacija imala više koncentracije i golovima Pavićević i Pletikosić povela 26:24 na četiri minuta do kraja.

Janjušević je na 45 sekundi savladala Attingre za 26:25, ali nije bilo vremena za bod.

Brnović je meč završila sa sedam golova, po četiri su postigle Mugoša i Pletikosić.

Do kraja kvalifikacija ekipa Bojane Popović igraće sa autsajderima Turskom i Bugarskom.