Rudar ubjedljiv protiv Budućnosti, remi u Nikšiću

0

Fudbaleri Rudara savladali su Budućnost sa ubjedljivih 3:0, u utakmici 21. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige. Tri boda osvojili su Mornar i Jedinstvo, dok su Sutjeska i Arsenal podijelili bodove.

Pljevljake su do trijumfa odveli Bogdanović koji je pogodio u 11. te Živković i Golubović koji su mrežu Pavličića tresli u drugom poluvremenu.

Jedinstvo je u derbiju Sjevera istim rezultatom pobijedilo Jezero. U Beranama su pogađali Perošević, Korać, te Imamović, koji je postigao autogol.

Mornar je golovima Balše Vukotića i Marka Đurišića pobijedio na gostovanju Mladost 1:2, koja je sada posljednja na tabeli. Gol za podgorički tim postigao je Anđelko Jovanović.

U Nikšiću su remizirali Sutjeska i Arsenal. Bilo je 1:1, domaćin je poveo u 55. minutu preko Batrovića, izjednačio je bivši igrač Sutjeske Nikač u 86.

Sjutra igraju Dečić i Petrovac. Ukoliko Tuzani slave, preuzeće vrh tabele.